Cestování
90.léta v Bulharsku
V 90.letech, po otevření hranic, zájem o zemi značně klesl a země získala pověst nebezpečného a nestandardního prostředí. Od roku 1996 se však situace začala zlepšovat a do země znovu začali pomalu jezdit mimojiné i Češi. Úroveň služeb významně vzrostla a v plánu jsou stále nové stavby hotelů při pobřeží, což se však nelíbí ekologům a architektům, kteří varují před přehnanou stavební aktivitou a ničením krásné přírody. Nejoblíbenějšími letními letovisky jsou přímořská města Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Kranovo a Balčik. V zimě to jsou lyžařská střediska Bansko, Pamporovo a Borovec, do kterého byly vloženy obrovské investice s ambicemi uspořádat zde v roce 2014 Zimní olympijské hry. Země má také spoustu léčivých pramenů; lázeňská centra jsou však značně zanedbána a jejich rozvoj se očekává snad v příštích letech.
Čeština v Bulharsku!
V mnohých letoviscích lze dokonce narazit na spoustu českých nápisů, českých restaurací či českých center. Pro Čechy je Bulharsko lákavé také díky svým nízkým cenám, ať už se jedná o ceny zboží či o ceny služeb.
Ubytování v Bulharsku
Ubytovat se lze v kempech (to se však moc nedoporučuje), mládežnických ubytovnách, turistických domech (vysoké přirážky pro turisty), horských chatách (nabízí pouze základní standart), klášterech, privátech (lze je doporučit jako prosté, ale výhodné ubytování) nebo v hotelích (kategorizovány od jedné do pěti hvězdiček, přičemž ubytování v hotelu s pěti hvězdičkami je nejdražší, stejně jako v jiných státech).
Ohledně dalších informacích o dovolené a cestování doporučujeme - Bulharsko průvodce.