Last minute zájezdy Letenky Bulharsko další země

Počasí v Bulharsku

Na severu Bulharska nás čeká mírné kontinentální podnebí (horké léto, studená zima) a v jižní části a pobřeží Černého moře se setkáme se středomořským klimatem. Velký vliv na podnebí má nadmořská výška. Nejvíce na něj působí Stará planina a horská pásma jejichž nadmořská výška se činí nad 2000 metrů nad mořem. Horské masivy zamezují studeným proudům cestu na jih a středomořským proudům z jižní části na sever. Moře svou menší velikostí má vliv na počasí pouze v okolí, které je v jeho bezprostřední blízkosti. V severní části Bulharska je teplota v průměru o 1 °C nižší než jižní a má více srážek (o 192 mm za rok).

Teplota vzduchu průměrně dosahuje okolo 24 °C. S vyšší nadmořskou výškou teploty klesají a zvětšuje se množství srážek. Jaro je nejbohatším ročním obdobím na počet srážek. Teplota Černého moře se pohybuje v létě kolem 23°C. Průměrná teplota v zimě je +3°C až -10°C.

Bulharsko nabízí svým návštěvníkům čisté moře s nádhernými písčitými plážemi, horské masivy (Rila, Rodopy..) s nedotčenou přírodou, jezera a čistý vzduch. V každém ročním období můžeme zajet do Bulharska a užít si příjemně strávené dny.

Sezónní tipy

Letní měsíce (červen až srpen) jsou ideální dobou pro relaxaci a osvěžení v křišťálově čistém Černém moři. Moře není tak slané a pobřeží je méně členité s menším počtem ostrůvků. Dny jsou slunné (11 hodin slunečního svitu) a teploty vysoké. Jaro a podzim svádí k obdivování krás přírody a nespočtu památek s bohatou minulostí. Pro vyznavače nižších teplo je ideálním ročním obdobím zima. Lyžařská sezóna běží od prosince do konce dubna. Hromada sněhu je zaručena. Nejznámější letovisko je Borovec (sportovní a rekreační středisko).

On-line předpověď počasí z Bulharska

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Achtopol, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Burgas, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Dragoman, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Lom, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Novo Selo, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Pleven, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Razgrad, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Shabla, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Snejanka, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Sofie, Bulharsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Vidin, Bulharsko